►Jarosław
Galeria Stara Ujezdzalnia


ul. gen. Sikorskiego 2a, 37-500 Jarosław
+48 730 619 316

Godziny otwarcia:
pon. - sob. 09:00-21:00, niedziele handlowe : 10:00 - 20:00

Jak zrobić swój własny liquid do e-papierosa?

Liquid to absolutna podstawa każdego e-papierosa. To on pozwala nam cieszyć się jego smakiem, ale też dostarcza nikotyny. I choć na rynku istnieje naprawdę wiele gotowych liquidów, tak naprawdę największą frajdę sprawia ich samodzielne tworzenie. Jak tego dokonać? Wystarczy sięgnąć po kilka produktów z asortymentu Liquider Store w Jarosławiu.

Dlaczego warto wybrać właśnie Liquider Store?

Pomimo iż w wielu sklepach można kupić akcesoria do e-papierosów, my polecamy przede wszystkim Liquider Store, który znajduje się między innymi w Jarosławiu. Dostępny w Liquider Store asortyment wyróżnia się przede wszystkim najwyższą jakością wykonania. Każdy e-papieros pochodzi od renomowanego producenta, a każdy liquid czy premix ma wyłącznie bezpieczne dla zdrowia składniki.

Własny liquid od podstaw, czyli co musi się w nim znaleźć

Liquid do e-papierosa zawiera kilka składników zmieszanych ze sobą w odpowiedniej proporcji. Podstawowe dwa składniki to gliceryna roślinna i glikol polipropylenowy. To właśnie one tworzą bazę, która nadaje odpowiednią gęstość i lepkość liquidowi. Od nich też zależą jego najważniejsze cechy, w tym między innymi do jakiego typu e-papierosa będzie się najlepiej nadawał.

Gliceryna roślinna zagęszcza liquid, a co za tym idzie, wpływa na gęstość chmury. Im jest jej więcej, tym płyn będzie bardziej lepki i trudniej spływający. Glikol propylenowy z kolei rozrzedza liquid i sprawia, że jego aromat jest mocniej wyczuwalny. Oprócz bazy glicerynowo-glikolowej, w liquidzie musi znaleźć się odpowiedni aromat lub kilka aromatów, które wpłyną na ostateczny smak chmury wydobywającej się z e-papierosa. Dodatkowym, nieobowiązkowym składnikiem jest z kolei nikotyna.

W Liquider Store w Jarosławiu bez problemu znajdziesz bazy o konkretnej proporcji glikolu i gliceryny, idealne do stworzenia własnych płynów. Dostępne są przy tym zarówno bazy nikotynowe, jak i pozbawione tego składnika, co jeszcze bardziej zwiększa możliwość stworzenia idealnego liquidu typu hand-made.

Wybierz aromat, który lubisz

Kolejnym krokiem jest dodanie ulubionych aromatów. Dla osób, które chciałyby naprawdę szybko uporać się z tym zadaniem i stawiają dopiero pierwsze kroki w miksowaniu liquidów, dobrą alternatywą będą premixy. Dostępne w Liquider Store Jarosław premixy to skoncentrowane mieszanki aromatów, które mają przygotowaną już do uzupełnienia butelkę. To najszybszy sposób na stworzenie własnego liquidu.

Można sięgnąć także po czyste aromaty do e-papierosów, również dostępne w Jarosławiu. Aromaty należy dodawać ostrożnie do bazy, zazwyczaj nie przekraczając proporcji 1:10. Większe ilości aromatu mogą sprawić, że smak będzie zbyt intensywny.

A po jakie aromaty sięgnąć? Oczywiście po ulubione! W zasadzie nie ma ograniczeń względem smaków liquidów, więc jeśli lubisz nietypowe zestawienia, możesz eksperymentować do woli. Pamiętaj jedynie, aby po zmieszaniu ich z bazą dać im minimalnie 24 h na “przegryzienie się”, co pozwoli poczuć pełnię smaku.

help_outlineZapytaj o produkt

Akceptuję zasady polityki prywatności