►Bydgoszcz
CH Rondo


ul. Kruszwicka 1, 85-001 Bydgoszcz
 +48 793 971 741

Godziny otwarcia:
pon. - sob. 9.00 - 21.00

Jak zacząć używać e-papierosa? Krótki poradnik dla początkujących

Pierwsze kroki w świecie e-papierosów mogą wydawać się prawdziwym wyzwaniem. Nie ma wątpliwości, że ogromny wybór samych papierosów elektronicznych, a także dostępnych w Bydgoszczy liquidów, premixów i innych płynów może przyprawić o zawrót głowy. Dlatego też przygotowaliśmy krótki poradnik mówiący o tym, jak zabrać się za e-palenie.

E-papierosów się nie pali - to inhalacja lub wapowanie

Choć popularnie używa się określenia “palenie” w stosunku do e-papierosów, co wynika z traktowania ich analogicznie do papierosów klasycznych, tak naprawdę termin ten nie jest poprawny. Wszystko dlatego, że w papierosach elektronicznych nie następuje spalanie. One jedynie podgrzewają liquid i powodują jego zamianę w mgiełkę, często zwaną chmurą. Chmurę tę (niebędącą dymem) wciąga się do płuc - stąd nazwa chmurzenie lub inhalacja, czemu też odpowiada zaczerpnięty z angielskiego termin “wapowanie”.

Nigdy wcześniej nie paliłeś lub paliłeś papierosy “analogowe”?

Na początek powinieneś zaklasyfikować się do odpowiedniej grupy osób, co pomoże ci odnaleźć się w gąszczu informacji, ale też ułatwi kilka podstawowych wyborów. A zatem, czy w ogóle do tej pory nie paliłeś i zamierzasz od razu zacząć z papierosami elektronicznymi z Bydgoszczy? A może raczej należysz do grupy osób, które mają doświadczenie z tradycyjnymi papierosami?

Nigdy wcześniej nie paliłem

Jeśli znalazłeś się w pierwszej grupie i e-papieros będzie Twoim pierwszym papierosem, przede wszystkim powinieneś uzbroić się w cierpliwość. Będziesz musiał nieco poznać jego budowę, zasadę działania i techniki palenia, aby swobodnie z nim eksperymentować i poprawnie dobierać parametry pracy do swoich potrzeb.

Warto też zacząć od minimalnych stężeń nikotyny, co pomoże ci przyzwyczaić do niej organizm. Możesz też jej w ogóle nie używać, ciesząc się wyłącznie smakiem liquidów beznikotynowych. W takim przypadku e-papieros będzie dla Ciebie wyłącznie ciekawym gadżetem, a nie sposobem na uzależnienie się od tej substancji.

Paliłem wcześniej klasyczne papierosy

Jeśli należysz do tej grupy osób, z pewnością masz już swoje nawyki, ale też oczekiwania względem e-papierosa. Jak podkreślają specjaliści z Liquider Store Bydgoszcz, musisz być przygotowany na to, że Twoje doświadczenia z papierosami elektronicznymi będą inne niż dotychczasowe. Powinieneś przygotować się przede wszystkim na inny sposób działania urządzenia i na to, że występują w nim dwie techniki palenia, o których opowiemy za chwilę.

Musisz mieć na uwadze także fakt, że smak papierosa elektronicznego jest inny niż klasycznej “fajki”. Najbliższe mogą im być liquidy tytoniowe, jednak nawet one nie są idealnym odpowiednikiem dymu tytoniowego.

Co więcej, powinieneś starannie dobrać stężenie nikotyny w liquidzie, aby osiągnąć podobne wartości jak w przypadku klasycznych papierosów. Dzięki temu będziesz czuł się dobrze po e-papierosach i nie powiesz, że są za słabe lub za mocne. Pomoże ci w tym krótka zależność:

  • 3-6 mg/ml nikotyny w liquidzie - papierosy ultra light;
  • 9-12 mg/ml nikotyny w liquidzie - papierosy niebieskie;
  • 14-18 mg/ml nikotyny w liquidzie - papierosy czerwone.

Dwie techniki używania e-papierosów

Klasyczne palenie to… po prostu palenie. W przypadku e-papierosów możemy jednak wyróżnić dwie techniki ich używania, które odpowiadają za nieco inne działanie liquidu na organizm.

Pierwsza to MTL (z ust do płuc), która przypomina klasyczne palenie. Chmura wciągana jest jednym zaciągnięciem do ust, a drugie zaciągnięcie powoduje jej pobranie do płuc wraz z odrobiną powietrza. Dzięki temu odczuwany jest bardziej intensywny smak liquidu, ale siła działania nikotyny może być mniejsza.

Druga technika to DL (prosto do płuc), która najbardziej przypomina oddychanie. Chmurę wciągamy bezpośrednio do płuc jednym zaciągnięciem, bez przetrzymywania w ustach. W efekcie nikotyna może zadziałać szybciej i mocniej, jednak smak liquidu będzie nieco mniej odczuwalny.

Wybór e-papierosa

Ostatnia ważna kwestia dla początkujących to wybór e-papierosa. Możemy polecić przede wszystkim wysokiej jakości modele z Bydgoszczy dostępne w Liquider Store, które cechuje wysoka odporność i długa żywotność. Posłużą nawet podczas ekstremalnego palenia w środku zimy czy w trakcie dalekiej wyprawy po bezdrożach.

Jednocześnie jednak musisz dobrać e-papieros do swoich potrzeb. Najlepiej sięgnąć po taki z możliwością regulacji temperatury i przepływu powietrza, ponieważ dzięki temu będziesz mógł samodzielnie dostroić parametry i otrzymasz dokładnie taką chmurę, jaką chcesz. Przyda ci się też model z wyświetlaczem, który ułatwi ocenę parametrów pracy i stan baterii.

Poza tym wybierz zgodnie ze swoim gustem - w końcu to urządzenie ma być też ozdobą!

help_outlineZapytaj o produkt

Akceptuję zasady polityki prywatności