►Szczecin
Galeria Gryf


ul. Wiosenna 32, 70-807 Szczecin
+48 508 691 345 

Godziny otwarcia:
pon. - sob. 9.00 - 21.00,  niedz. (handlowa) 10:00-20:00

►Szczecin CH Galaxy
Liquider Store CH Galaxy


al. Wyzwolenia 18/20 70-554 Szczecin
+48 725 797 092 

Godziny otwarcia:
pon. - sob. 9.00 - 21.00,  niedz. (handlowa) 10:00-20:00

Zalety i wady e-papierosów

E-papierosy budzą wiele kontrowersji. Jedni uważają je za zbędny wydatek i szpan, nazywając żartobliwie “ssanym długopisem”. Inni z kolei wskazują na cały szereg zalet, jakie oferują papierosy elektroniczne. Liquider Store Szczecin przygotował listę najważniejszych zalet i wad, które mają e-papierosy.

Zaleta 1: aspekty zdrowotne

E-papierosy zostały stworzone tak, aby nie następowało w nich spalanie. Nie zawierają też tytoniu, a co za tym idzie, podczas ich używania nie wciągamy do płuc ponad czterech tysięcy szkodliwych substancji. Najwyższej jakości e-papierosy oraz przeznaczone dla nich liquidy z Liquider Store Szczecin są przygotowywane z bezpiecznych składników, więc zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób, które wiązały się z klasycznym paleniem.

Zaleta 2: aspekty finansowe

Korzystając z klasycznych papierosów, wydajemy całkiem spore kwoty na kolejne paczki. Nawet jeśli palisz tylko jedną paczkę dziennie (a takich osób wcale nie ma dużo, większość palaczy sięga po minimum dwie), miesięcznie wydajesz około 300 złotych lub więcej na “fajki”.

Taka suma odpowiada nawet dwudziestu buteleczkom liquidu.. Każda buteleczka to 10 ml płynu, co może wystarczyć nawet na pięć dni. To z kolei oznacza, że za cenę 300 zł, wydaną na miesiąc klasycznego palenia, możesz używać e-papierosa aż przez 100 dni!

Zaleta 3: bezpieczeństwo

Podczas klasycznego palenia wiele osób w Twoim otoczeniu staje się mimowolnie biernymi palaczami. E-papierosy nie niosą ze sobą takiego niebezpieczeństwa, ponieważ wydobywająca się z nich chmurka nie zawiera żadnych substancji, które były w klasycznym dymie. Dzięki temu będziesz mógł palić przy niepalących zupełnie bezpiecznie, a niektórym może nawet spodoba się zapach liquidu.

Co więcej, papieros elektroniczny nie zagraża bezpieczeństwu dlatego, że nie wytwarza ognia. Możesz bez obawy zostawić go na wierzchu nawet przy małym dziecku, nie tak jak niedopałek czy zapałki, którymi mogłoby się poparzyć czy coś podpalić.

Zaleta 4: stężenie nikotyny i smak

Wiele osób sięga po e-papierosy dlatego, że oferują one bardzo ciekawe smaki, jakich nie można doszukać się w klasycznych papierosach. Co więcej, liquidy odznaczają się nie tylko zachwycającymi aromatami, ale też szeroką gamą stężeń nikotyny. Z łatwością będziesz więc mógł ocenić, ile jej potrzebujesz, a także swobodnie wyregulujesz jej stężenia, aby cieszyć się jak najbardziej komfortowym i smakowitym e-paleniem.

Zaleta 5: estetyka

Lubisz fajne gadżety, prawda? Za to najpewniej nie przepadasz za “kapciem” w ustach i wszechobecnym zapachem dymu, którym przesiąkają tradycyjni palacze. Decydując się na korzystanie z papierosa elektronicznego, unikniesz tego wszystkiego, ponieważ - jak już wiesz - nie wytwarza on gryzącego dymu. Zapach Twoich ubrań i włosów na pewno będzie więc lepszy, a poza tym taki mały, elegancki gadżet w Twoim ulubionym kolorze będzie ciekawie wyglądał w dłoni.

Wada 1: początkowy koszt

Wiele osób narzeka na początkowe koszty e-palenia, czyli po prostu na konieczność zakupu stosunkowo drogiego papierosa elektronicznego i niezbędnych do niego akcesoriów. Z pomocą przychodzi w tym względzie Liquider Store w Szczecinie, w którym znajdziesz wysokiej jakości e-papierosy, liquidy, premixy i inne drobiazgi dla e-palaczy w przystępnych cenach. Poza tym początkowy koszt szybko się zwróci.

Wada 2: zawodna technologia

W standardowych papierosach po prostu nic nie może się zepsuć. Z kolei w urządzeniu elektronicznym może już całkiem sporo, dlatego wiele osób unika ich jak ognia. Aby nie borykać się z problemami, polecamy jednak wybrać e-papierosa z renomowanej firmy, co pozwoli cieszyć się jego niezawodnością przez długie miesiące.

Wada 3: inne wrażenia z palenia

Często wspominaną wadą jest sposób korzystania z e-papierosa, który sprawia, że zaciągnięcie się nim nie jest równoznaczne z zaciągnięciem dymem papierosowym. Jeśli lubiłeś odrobinę drapania w gardle, uczucie wypełnienia płuc dymem i charakterystyczny “kop nikotynowy”, najpewniej nie znajdziesz ich w papierosie elektronicznym. Jeśli więc nie przepadasz za nowymi smakami, może Ci nie przypaść do gustu.

Wada 4: szkodliwość nikotyny

Pomimo że e-papierosy są znacznie zdrowsze niż tradycyjne papierosy, wciąż mogą zawierać nikotynę, która wpływa między innymi na układ neurologiczny człowieka. Jej działanie podnoszące ciśnienie nie jest zbyt zdrowe, więc pod tym względem nie różnią się zbyt mocno od klasycznych “fajek”. Co więcej, nikotyna z e-papierosa uzależnia tak samo, więc jeśli nie chcesz się do niej przywiązywać, nie powinieneś po nią w ogóle sięgać.

Na koniec warto też zaznaczyć, że bezpieczne dla zdrowia będą wyłącznie liquidy i premixy kupowane w renomowanych sklepach jak Liquider w Szczecinie. Produkty nieznanych marek nie są polecane ze względu na potencjalne ryzyko zawierania szkodliwych substancji, jak choćby formaldehyd.

help_outlineZapytaj o produkt

Akceptuję zasady polityki prywatności