►Olsztyn


baner_ogarniczenia.jpg

Liquider Store Intermarche


ul.Dorantta 20 , 10-699 Olsztyn
+48 504-599-290 

Godziny otwarcia:
pon. - pt. 10:00 - 18:00, sob. 10:00 - 16:00

►Olsztyn


baner_ogarniczenia.jpg

Liquider Store Galeria Warmińska


ul.Tuwima 26 , 10-748 Olsztyn
+48 504-599-290 

Godziny otwarcia:
pon. - niedz. 10:00 - 21:00

►Olsztyn


baner_ogarniczenia.jpg

Liquider Store C.H. Viktor (I piętro)


Al. Piłsudskiego 50 10-449 Olsztyn
+48 514-537-536 

Godziny otwarcia:
pon. - pt. 10:00 - 20:00, sob. 10:00 - 18:00

E-papieros i jego konserwacja - co warto zrobić, aby działał jak najdłużej?

E-papieros to z pozoru bardzo proste urządzenie, które składa się jedynie z kilku elementów połączonych w spójny zestaw. Jego proste działanie i skromna budowa nie oznaczają jednak, że nie wymaga żadnej konserwacji. Aby można było cieszyć się nim jak najdłużej, warto zadbać o swój sprzęt. Sprawdź porady od Liquider Store z Olsztyna.

Okresowe czyszczenie poszczególnych elementów

Pierwszym, koniecznym krokiem w kierunku zachowania długiej żywotności e-papierosa jest zadbanie o jego czystość. To nie jest tylko kwestia estetyki czy też naszego zdrowia, ale również kondycji samego urządzenia. Zastanówmy się więc, jak zabrać się za te wszystkie drobne elementy.

Czyszczenie ustnika

Ustnik to dla nas najważniejsza część, bo to on dotyka naszych warg. Jeśli znajdują się na nim zabrudzenia, to najpewniej też bakterie, a co za tym idzie, jest niehigieniczny i dotykanie go po prostu może skończyć się chorobą. Raczej nikt by tego nie chciał, dlatego co jakiś czas należy go dokładnie umyć ciepłą wodą z odrobiną detergentu. Do okresowego przecierania można też użyć chusteczki, która usunie największe zabrudzenia, a także przepłukiwać go alkoholem dla zdezynfekowania.

Czyszczenie szkła

Na szkle zawsze pozostają resztki poprzednio używanego liquidu, które mogą spowodować zmianę smaku nowo wlanego płynu. Aby tego uniknąć, a także w celu oszczędzenia sobie nieprzyjemnego widoku w postaci osadu zaschniętego na ściankach, warto myć szkło podobnie jak ustnik, czyli ciepłą wodą z detergentem. Pozostałe elementy e-papierosa czyścimy wyłącznie na sucho!

Czyszczenie styków grzałki

Jeśli grzałka nie styka, na ekranie e-papierosa może pojawić się komunikat błędu. Zazwyczaj oznacza to, że styki są zabrudzone. Warto więc przetrzeć je suchą chusteczką albo suchą i niepylącą mikrofibrą. Zazwyczaj problem znika i grzałka zaczyna ponownie działać.

Jeśli jednak nadal nie działa, albo działa wadliwie (pojawia się problem nieprawidłowego smaku), może to oznaczać, że uległa zużyciu. Wówczas należy ją po prostu wymienić na nową, dostępną w Liquider Store Olsztyn.

Czyszczenie styków baterii

Ostatnim elementem, który najczęściej ulega zabrudzeniu, są styki baterii. Podobnie jak wcześniej możemy obserwować ich nieprawidłowe funkcjonowanie, kody błędu lub po prostu brak ogrzewania pomimo pełnego naładowania akumulatora. W tym przypadku też sprawdzi się sucha chusteczka albo mikrofibra.

Prawidłowy poziom liquidu w zbiorniku

Chcąc jak najlepiej zadbać o stan papierosa elektronicznego z Olsztyna, powinniśmy nie tylko chronić go przed zabrudzeniem, ale też przegrzaniem. Zazwyczaj przegrzanie następuje wówczas, gdy zbyt mocno eksploatujemy urządzenie, na przykład za długo podgrzewamy liquid za pomocą przycisku uruchamiającego.

Może się też zdarzyć, że zapomnieliśmy o dodaniu liquidu do zbiorniczka. Jeśli jego poziom jest zbyt niski, ciecz ogrzewa się bardzo szybko, a jej resztki nie odbierają ciepła prawidłowo z grzałki. Wówczas również może dojść do jej przegrzania i spalenia.

Zazwyczaj w obu tych przypadkach łatwo wykryjemy awarię, ponieważ smak chmury, którą wciągniemy do ust (o ile w ogóle się to uda), będzie znacznie odbiegać od tego, jakiego oczekiwaliśmy. Będzie wyczuwalna w nim woń i smak spalenizny, świadczące o konieczności wymiany grzałki na nową. Jeśli tak się stanie, doradzamy kupić ją w renomowanym sklepie Liquider Store w Olsztynie, gdzie z pewnością znajdziesz odpowiedni model.

Zachowaj wysoką jakość liquidów i premixów

Smak i zapach e-papierosa jest przede wszystkim wynikiem wysokiej jakości składników, które znalazły się w liquidzie albo premixie służącym do jego przygotowania. Niezależnie od tego, czy kupujesz gotowe produkty, czy wolisz sam miksować swoje płyny, musisz pamiętać o tym, że czas, wysoka temperatura, dostęp światła i powietrza działają na ich niekorzyść.

Dlatego w celu zachowania jak najlepszego aromatu i wysokiej jakości płynów, powinieneś przechowywać je wyłącznie w oryginalnych, szczelnie zamkniętych buteleczkach, z dala od źródeł światła i ciepła. Tylko wtedy zachowają swoją wysoką jakość i doskonałe właściwości.

help_outlineZapytaj o produkt

Akceptuję zasady polityki prywatności