►Ostróda


baner_ogarniczenia.jpg

Liquider Store


Jana Pawła II 9 Galeria Mazurska, Ostróda
+48 504-599-290 

Godziny otwarcia:
pon. - pt. 10.00 - 18.00,  sobota 10:00-16:00

Jak palić e-papierosy? Sprawdź nasz przewodnik!

Z pozoru wydawałoby się, że palenie tradycyjne i korzystanie z elektronicznych papierosów nie może się od siebie zbyt mocno różnić. W końcu jedno i drugie polega na inhalacji nikotyny i innych substancji. Jednak w praktyce okazuje się, że pomiędzy jednym a drugim sposobem palenia istnieją spore różnice. Jak zatem palić e-papierosy? Z pomocą w odpowiedzi na to pytanie przychodzą specjaliści Liquider Store z Ostródy.

Z czego składa się e-papieros?

E-papieros to niewielkich rozmiarów urządzenie, które składa się z kilku podstawowych elementów tworzących cały zestaw, który można kupić w renomowanych sklepach, takich jak Liquider Store w Ostródzie. Wśród nich należy wymienić główne części papierosa elektronicznego, takie jak:

  1. ustnik, przez który zaciągamy się parą liquidu,
  2. zbiorniczek na liquid stanowiący ważny element atomizera,
  3. grzałka służąca do uwalnia pary z liquidu,
  4. bateria, dzięki której grzałka jest zasilana.

Co jest potrzebne do palenia e-papierosa?

Aby rozpocząć korzystanie z e-papierosa, należy oprócz urządzenia kupić również liquid lub premix i odpowiednią do niego bazę. Liquid po prostu nalewamy do zbiorniczka, z kolei premix należy najpierw wymieszać z bazą w określonych proporcjach, aby otrzymać liquid, a dopiero potem można go przelać do urządzenia.

Warto przy tym pamiętać, że najpopularniejsze w Ostródzie liquidy sprzedawane są w buteleczkach o pojemności 10 ml, które wystarczają zazwyczaj na 5 dni korzystania z e-papierosa. Ich zaletą jest szeroki wybór stężeń nikotyny oraz różnorodnych smaków.

W jaki sposób działa e-papieros?

Standardowe e-papierosy z Ostródy wyposażone są w przycisk włączający, który uruchamia grzałkę, pobierającą energię z baterii. Grzałka podgrzewa liquid znajdujący się w atomizerze i sprawia, że unoszące się z niego pary tworzą aromatyczną chmurę. Tę właśnie chmurę wciągamy przez ustnik do ust i płuc.

Zasada działania e-papierosa jest jak widać bardzo prosta. Musimy przy tym nadmienić, że chociaż potocznie mówimy o “paleniu” e-papierosów, tak naprawdę nie zachodzi w nich proces spalania. Formalnie zatem powinniśmy mówić o inhalacji albo wapowaniu.

Dwie techniki palenia e-papierosa

Klasyczne papierosy palimy w określony sposób: zazwyczaj najpierw wciągamy dym do ust, a dopiero za pomocą kolejnego wdechu wciągamy go do płuc. Jest to metoda, którą w odniesieniu do papierosów elektronicznych nazywamy MTL (mouth-throat-lungs lub mouth to lungs, z ust do płuc), ponieważ w ich przypadku również można jej używać. Gwarantuje ona intensywne odczuwanie smaku liquidu. Zazwyczaj podczas takiego palenia wpływ nikotyny dostającej się do organizmu jest nieznacznie niższy niż w przypadku drugiej techniki palenia, jaką jest DL.

Direct lungs (długie wdechy, głębokie wdechy), czyli DL, to technika wykorzystywana wyłącznie w przypadku papierosów elektronicznych. Przypomina bardziej oddychanie niż palenie papierosów, ponieważ polega na stosunkowo mocnym wciąganiu pary prosto do płuc, bez zatrzymywania jej w ustach. Ta technika wykorzystywania e-papierosów pozwala na mocniejsze odczuwanie wpływu nikotyny, jednak nieznacznie zmniejsza doznania smakowe.

Poczuj radość z palenia!

Pomimo że pomiędzy korzystaniem z e-papierosów a z tradycyjnych papierosów są pewne różnice, po skorzystaniu z każdego z nich możemy czuć się podobnie. Papierosy elektroniczne pozwalają zażywać nikotynę podobnie jak klasyczny tytoń, więc jej wpływ na organizm jest praktycznie taki sam przy dobrze dobranym stężeniu liquidu. Niezależnie od stosowanej techniki palenia, zawsze możemy się też czuć przyjemnie zrelaksowani i po prostu zadowoleni po inhalacji.

Dużą różnicą jest to, że zamiast gryzącego dymu klasycznego tytoniu e-papierosy oferują ciekawe i przyjemne smaki, które rozchodzą się wokół e-palacza. Dzięki temu mogą sprawić, że będzie on lepiej odbierany przez Twoich niepalących znajomych.

help_outlineZapytaj o produkt

Akceptuję zasady polityki prywatności