►RadomLiquider Store CH M1
|
Jak dbać o e-papierosy? Poradnik dla osób początkujących
Kupno pierwszego e-papierosa w Liquider Store Radom to dla wielu osób ogromna frajda. Wybór kształtu, koloru i dodatkowych funkcji sprawia nie lada przyjemność, a pierwsze zaciągnięcie się smakową chmurą jest wprost niezapomnianym przeżyciem. Jednak użytkowanie papierosa elektronicznego nie kończy się na dodaniu do niego liquidu lub mieszanek premixów. Jest to również dbałość o całe urządzenie. Jak się nim w takim razie zająć?
Kiedy należy czyścić papieros elektroniczny?
Pierwsze pytanie, które często zadają początkujący użytkownicy papierosów elektronicznych, dotyczy tego, jak często powinni w ogóle zajmować się czyszczeniem swojego gadżetu. Częściowo odpowiedź uzależniona jest od indywidualnych czynników, przede wszystkim od tego, jak często i w jakich warunkach używamy e-papierosa.
Im częściej po niego sięgamy i im trudniejsze warunki musi znosić (na przykład kontakt z wilgocią, zapylone powietrze), tym częściej będzie wymagał solidnego czyszczenia. Oprócz tego istnieją sytuacje, które po prostu nas do tego zmuszają i świadczą o tym, że po prostu czekaliśmy zbyt długo. Będzie to przede wszystkim niechciana zmiana smaku używanych liquidów, na przykład wyczuwalny w nich posmak i zapach spalenizny. Jeśli tylko się pojawi, to znak, że grzałka nie działa prawidłowo, a zatem nie była prawidłowo pielęgnowana. W efekcie zazwyczaj wymaga wymiany.
Czyszczenie styków grzałki i baterii
Jeśli posiadasz e-papieros z możliwością łatwego rozebrania go na części, powinieneś przede wszystkim rozkręcić go i oczyścić wszystkie styki. W zależności od rodzaju konstrukcji może okazać się, że do niektórych elementów trudno się dostać, jednak nawet wtedy istnieją na to sposoby. Często wystarczy złożona odpowiednio chusteczka, aby dostać się w węższe miejsca i przetrzeć je z gromadzącego się tam kurzu.
Wszystkie styki i gniazdo zasilające czyścimy na sucho. Wystarczy, że każdą z tych części przetrzesz chusteczką higieniczną albo suchą, czystą i niepylącą mikrofibrą. Dzięki temu pozbędziesz się niechcianych osadów i wydłużysz żywotność akumulatora oraz grzałki, czyli dwóch bardzo ważnych elementów e-papierosa. Dzięki temu znacznie przedłużysz działanie swojego urządzenia.
Czyszczenie ustnika
Ustnik papierosa elektronicznego to miejsce, które styka się z ustami, dlatego jego czystość jest niezwykle ważna. To właśnie na nim gromadzi się najwięcej bakterii, dlatego powinniśmy go myć szczególnie często. Warto zacząć od wytarcia go na sucho, aby usunąć zgromadzony tam pył. Podobnie jak poprzednio przyda się chusteczka, którą można złożyć i dokładnie przetrzeć każdy zakamarek.
Następnym krokiem w dokładnym czyszczeniu będzie wyjęcie ustnika z e-papierosa i zanurzenie go w ciepłej wodzie. Warto dodać do niej kilka kropli łagodnego detergentu. Po umyciu należy dokładnie wypłukać go z mydlin, a dla pewności można też przetrzeć delikatnie alkoholem.
Czyszczenie szkła
Jeśli Twój e-papieros ma możliwość łatwego wyjęcia szklanego zbiorniczka, do którego dodaje się liquidy z Liquider Store Radom, powinieneś zająć się także ich oczyszczeniem. Pozostawianie resztek starych liquidów i premixów może skończyć się zmianą smaku nowych płynów, a także doprowadzić do powstania nieestetycznych osadów.
Szkło to na szczęście materiał odporny, więc podobnie jak ustnik można umyć je za pomocą wody z niewielką ilością mydła. Po dokładnym wypłukaniu elementy te powinno się pozostawić do wyschnięcia albo można je przetrzeć suchym ręcznikiem papierowym. Pamiętaj, aby przed ich ponowną instalacją w urządzeniu dokładnie sprawdzić, czy są suche. Wilgotne elementy nie powinny wchodzić w kontakt z grzałką i baterią.
Zadbaj też o liquidy i premixy
Oprócz systematycznego czyszczenia e-papierosa powinieneś dobrze zadbać także o swoje liquidy i premixy. Kiedy czekają na półce na kolejne uzupełnienie naczynia w papierosie elektronicznym, powinny być przechowywane w szczelnie zamkniętych buteleczkach, bez dostępu powietrza i światła. Ważne jest także ustawienie ich z dala od źródeł ciepła, co gwarantuje im zachowanie aromatu i odpowiedniej konsystencji przez długi czas.