►Zielona Góra
Liquider Store


ul. Kupiecka 53, 65-426 Zielona Góra
+48 731 003 162 

Godziny otwarcia:
pon. - pt. 10:00-18:00, sob. 10:00-14:00

Przygotowanie własnego liquidu krok po kroku

Aby korzystać z e-papierosów, niezbędne jest posiadanie specjalnie przygotowanych liquidów. Mamy w tym względzie dwie możliwości - możemy kupić gotowy płyn lub też zgromadzić niezbędne do jego przygotowania składniki, które pozwolą na wykonanie liquidu samodzielnie. Z obu tych opcji skorzystasz w Zielonej Górze, w której znajduje się Liquider Store.

Czym dokładnie jest liquid?

Liquid jest specjalnie przygotowanym płynem, którym napełniamy zbiorniczek e-papierosa. Składa się on z kilku podstawowych składników, takich jak baza glicerynowo-glikolowa, aromaty i nikotyna w określonym stężeniu.

Liquid wewnątrz papierosa elektronicznego ulega podgrzaniu i odparowaniu, dzięki czemu powstaje gęsta, biała chmura. To ona zawiera w sobie substancje smakowe i zapachowe, a także nikotynę. Od rodzaju liquidu bardzo mocno zależy jak obfita i gęsta jest chmura, czy jej smak jest intensywny i jaką ilość nikotyny może dostarczyć do organizmu.

Krok pierwszy: dobrze dobrana baza

Podstawą każdego liquidu jest baza, czyli mieszanina gliceryny roślinnej i glikolu polipropylenowego w odpowiednich proporcjach. Proporcje te wpływają na ostateczne parametry liquidu, w tym na jakość i wielkość chmury, która jest z niego uzyskiwana. Czasami mogą być też decydujące o tym, czy dany liquid będzie dobrze sprawdzał się w konkretnym typie e-papierosa. Na początek warto więc poznać działanie każdego ze składników bazy.

Gliceryna roślinna odpowiada przede wszystkim za zwiększenie gęstości i lepkości. Z jej powodu baza wolniej spływa też po szkle w e-papierosie. Co równie ważne, gliceryna wpływa na zagęszczenie chmury. Z kolei glikol polipropylenowy odpowiedzialny jest za rozrzedzenie bazy oraz za intensyfikację jej smaku. Jeśli więc bardziej zależy Ci na mocnym aromacie, powinieneś zdecydować się na nieco większą zawartość glikolu w swojej bazie.

Oczywiście, możesz kupić gotową bazę do e-papierosów w sklepie Liquider Store Zielona Góra, co pozwoli Ci uniknąć konieczności kupowania oddzielnych składników.

Krok drugi: z nikotyną lub bez

Kolejnym ważnym krokiem jest dobór bazy, która zawiera nikotynę lub nie. Tu musisz kierować się swoimi preferencjami: jeśli wolisz wykorzystywać e-papierosy do inhalacji samych substancji smakowych i zapachowych, możesz wybrać bazę bez nikotyny. Jednak jeśli to właśnie ta substancja czynna jest dla Ciebie najważniejsza, powinieneś kupić bazę do papierosów elektronicznych o odpowiednim stężeniu nikotyny.

Zastanawiasz się, jakie stężenie będzie Ci najbardziej odpowiadać? Jeśli nie masz w tym względzie doświadczenia, pracownicy Liquider Store Zielona Góra chętnie Ci doradzą i pomogą w znalezieniu dobrze dopasowane do Twoich potrzeb bazy.

Krok trzeci: dobór aromatów

Każdy liquid do e-papierosa cechuje się oryginalnym smakiem i zapachem. Wśród gotowych produktów nie zabrakło linii deserowej, tytoniowej, owocowej czy miętowej. Jednak Ciebie zupełnie nic nie ogranicza i możesz pokusić się o najbardziej nietypowe połączenia, jakie tylko przyjdą Ci do głowy.

Aby własnoręcznie zrobić liquid, możesz sięgnąć po aromaty z Liquider Zielona Góra, które wystarczy dodawać do bazy w proporcji 1:10. Oczywiście, dokładną proporcję warto ustalić samodzielnie, na podstawie rodzaju aromatów i preferowanej intensywności smaku. Odradzamy jednak nie dodawanie zbyt dużej ich ilości, ponieważ może się to skończyć nieprzyjemnym, zbyt mocnym liquidem, który podrażnia gardło.

Jaki smak aromatu wybrać? Na to pytanie będziesz musiał odpowiedzieć sobie sam. Ważne, aby po prostu Ci odpowiadał, więc najlepiej zacząć od aromatów w ulubionych smakach. Zmiksuj dwa albo trzy i sprawdź, co wyszło, a potem powoli przechodź do kolejnych kompozycji.

Jeśli chciałbyś nieco uprosić sobie ten proces, zamiast aromatu możesz wybrać premix. To już przygotowany, skoncentrowany zestaw dodatków smakowych, który wystarczy uzupełnić bazą do końca butelki. Bez skrzętnego odmierzania proporcji, dzięki czemu uzyskanie liquidu jest jeszcze łatwiejsze i szybsze.

Krok czwarty: odpowiedni czas oczekiwania

Własnoręczne miksowanie liquidów do e-papierosów to zadanie dla cierpliwych. Po dodaniu wszystkich składników należy odczekać minimum 24 godziny, aby wszystko dobrze się połączyło, choć w niektórych przypadkach zaleca się nawet dłuższy czas oczekiwania. Dzięki temu smaki dobrze się “przegryzą”, a cała ich intensywność zostanie wydobyta.

Na koniec pragniemy jeszcze raz zaprosić do Liquider Store w Zielonej Górze, w którym kupisz wszystkie potrzebne do przygotowania liquidu składniki. Odznaczają się one najwyższą jakością, która gwarantuje bezpieczeństwo używania i bardzo intensywne smaki.

help_outlineZapytaj o produkt

Akceptuję zasady polityki prywatności