►Rzeszów Nowy Świat
Galeria Nowy Świat


ul. Krakowska 20, 35-111 Rzeszów
+48 796 619 334 

Godziny otwarcia:
pon. - sob. 9:00 - 21:00,  niedz. (handlowe) 10:00-19:00

►Rzeszów Millenium Hall
Millenium Hall


Aleja Majora Wacława Kopisto 1, 35-315 Rzeszów
+48 518 953 686

Godziny otwarcia:
pon. - sob. 10:00-21:00

E-papieros typu Pod - czym się różni od klasycznego papierosa elektronicznego?

Papierosy elektroniczne już od wielu lat cieszą się coraz większym uznaniem i systematycznie wypierają tradycyjne papierosy. Nic więc dziwnego, że z każdym rokiem rynek coraz bardziej się rozwija i oferuje jeszcze większą przyjemność z palenia. Obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się pody, które znajdziesz między innymi w Liquider Store Rzeszów.

Główne elementy budowy papierosa elektronicznego

Aby wyjaśnić, czym są e-papierosy w postaci podów, musimy na krótką chwilę zatrzymać się przy standardowych papierosach elektronicznych. Znajomość ich działania i budowy jest bowiem niezbędna, by lepiej zrozumieć różnice, jakie pojawiają się w nowych modelach.

Standardowe e-papierosy to stosunkowo niewielkie urządzenia, które wyposażone są w szereg elementów składowych. Jest to przede wszystkim atomizer, w którym mieści się zbiorniczek na liquid, a także grzałka służąca do podnoszenia temperatury płynu. To właśnie tutaj powstaje chmura, która następnie rozchodzi się wokół, ale też zachwyca swoim smakiem. Oprócz tego klasyczny papieros elektroniczny dostępny w Rzeszowie wyposażony jest w ustnik służący zaciąganiu się, a także w baterię, która dostarcza energię elektryczną do grzałki. Z kolei na obudowie urządzenia znajduje się przycisk, który służy do jego włączaniu.

Dodatkowymi elementami mogą być zwiększające funkcjonalność papierosa elektronicznego regulatory temperatury i przepływu powietrza. Przydatnym elementem okazuje się także wyświetlacz, który pomaga w kontroli parametrów i sprawia, że zawsze można sprawdzić poziom naładowania baterii.

Jak działa papieros elektroniczny?

Klasyczny papieros elektroniczny, który można kupić w Liquider Store w Rzeszowie, jest uruchamiany za pomocą przycisku. W zbiorniczku na liquid zazwyczaj mieści około 2 ml płynu, co daje możliwość używania go bez potrzeby ponownego napełniania przez cały dzień. Jednocześnie bateria, jaka zazwyczaj znajduje się w zestawie, ma pojemność 1300-1500 mAh - to wystarczy na użytkowanie urządzenia przez nawet dwa dni.

Pod, czyli połączone ze sobą elementy

Nowatorskim rozwiązaniem w podach są przede wszystkim poszczególne elementy, które są połączone w jedną, przemyślaną całość. Dzięki temu zajmują znacznie mniej miejsca w obudowie i pozwalają na jej zmniejszenie. Często ich rozmiary nie przekraczają 11 cm, dzięki czemu e-papierosy typu pody są niezwykle poręczne. Łatwo mieszczą się w torebce, kieszeni, a także w dłoni.

Co więcej, papierosy elektroniczne pody nie są wyposażone w żaden przycisk uruchamiający. Włączają się w momencie zaciągnięcia, co bardzo upraszcza ich pracę i dodatkowo zmniejsza ilość potrzebnych elementów.

Budowa podów dostępnych w Liquider Store w Rzeszowie jest uproszczona również dzięki temu, że nie mają zbyt wielu dodatkowych funkcji. Przede wszystkim zazwyczaj nie mają wyświetlacza, w przeciwieństwie do wielu współczesnych e-papierosów. Mogą być jednak wyposażone w regulację przepływu powietrza, pomagającą w komfortowym paleniu i zaciąganiu się dokładnie taką ilością pary z liquidu, jaka nam odpowiada.

Zalety działania podów

Pody zostały skonstruowane tak, aby wymagały jak najmniejszej ilości energii do ich zasilania. Dotyczy to przede wszystkim grzałek, które muszą mieć specjalnie dobraną oporność, by nie wyczerpywały zbyt szybko baterii mającej zazwyczaj mniejszą pojemność niż ta umieszczana w klasycznych papierosach elektronicznych. Jednocześnie muszą generować wystarczającą ilość ciepła do szybkiego i skutecznego ogrzania liquidu.

Mniejsza bateria pozwala jednak na znacznie szybsze ładowanie, które najczęściej nie trwa dłużej niż godzinę. Dodatkowo oferowane w Liquider Store Rzeszów pody często mają możliwość ładowania baterii podczas używania, co nie było możliwe w zwyczajnych e-papierosach.

Bez wątpienia jednak największą zaletą papierosów elektronicznych typu pod jest ich wielkość. Są idealne dla osób, które chciałyby mieć zgrabny, mały e-papieros pozwalający na wapowanie dosłownie w biegu. Warto przy tym pamiętać, iż pomimo skromnego rozmiaru są w stanie pomieścić zazwyczaj standardową ilość liquidu, czyli 2 ml, co jest wystarczające na cały dzień przyjemności.

help_outlineZapytaj o produkt

Akceptuję zasady polityki prywatności