►Gdynia
Liquider Store Riviera


Kazimierza Górskiego 2, 81-304 Gdynia
+48 884-830-391

Godziny otwarcia:
pon. - sob. 10:00 - 21:00, Niedz. han. 10:00-20:00

E-papieros z Liquider Store Gdynia - jak działa i jakie są jego największe zalety?

Tradycyjne papierosy powoli odchodzą do lamusa, a na ich miejsce coraz chętniej wybierane są nowoczesne papierosy elektroniczne. Jak każde urządzenie, mają one swoje wady i zalety - te drugie oczywiście przeważają, o czym świadczy rosnące zainteresowanie, obserwowane między innymi przez Liquider Store w Gdyni. Poznaj te urządzenia bliżej i sprawdź, jak dokładnie działają e-papierosy.

Palenie bez spalania

Choć wciąż popularnym terminem jest palenie e-papierosów, tak naprawdę nie jest to określenie zbyt poprawne. Używamy go w mowie potocznej ze względu na podobieństwo użytkowania papierosów elektronicznych do klasycznych papierosów, jednak tak naprawdę w urządzeniach niczego się nie pali. W nich jedynie ogrzewa się liquidy.

Jaka jest więc zasada działania e-papierosów dostępnych w sklepie Liquider Store w Gdyni? Bardzo prosta! W zbiorniczku, do którego dodawany jest liquid, następuje jego podgrzewanie. Źródłem ciepła jest zamontowana w urządzeniu grzałka, zasilana akumulatorem wielokrotnego użytku. Podczas ogrzewania liquid odparowuje i tworzy gęstą, intensywnie pachnącą chmurę. Właśnie ją wciągamy do płuc poprzez ustnik, aby cieszyć się niesamowitym smakiem, ale też dostarczyć do organizmu nikotynę, która może być jednym ze składników liquidu.

Opisany pokrótce sposób działania papierosa elektronicznego przekłada się na szereg zalet, które wiążą się z jego używaniem.

Brak szkodliwych substancji

Ze względu na to, że w e-papierosie nie dochodzi do spalania, nie wydobywają się z niego także szkodliwe substancje, jak ma to miejsce w przypadku spalonego tytoniu. Biała chmura nie zawiera sadzy i produktów spalania, a co za tym idzie, nie prowadzi do chorób w tak dużym stopniu, jak dym papierosowy.

Korzystając z wysokiej jakości papierosa elektronicznego, będziesz miał też pewność, że jego wykonanie gwarantuje pełne bezpieczeństwo inhalacji. Nie wydobywają się z niego żadne pochodne używanych do uzyskania koloru obudowy barwników, a każdy element jest odporny i wytrzymały na warunki, w jakich pracuje. Dlatego też podczas używania e-papierosów znanych marek nigdy nie będziesz musiał martwić się o żadne szkodliwe związki.

Dowolna zawartość nikotyny

Kolejna ważna cecha papierosów elektronicznych to możliwość swobodnego regulowania ilości nikotyny, którą dostarczamy wraz z nimi do organizmu. Tradycyjny tytoń nie pozwalał na taką kontrolę i tak naprawdę nie dało się ocenić, ile nikotyny dostało się do organizmu.

W przypadku e-papierosów możemy ściśle określić stężenie tego związku czynnego. Wystarczy sięgnąć po odpowiedni liquid zawierający konkretne stężenie substancji. Moce płynów dostępnych w Liquider Store Gdynia wahają się od 18 mg/ml (odpowiada czerwonym papierosom), aż do 0 mg/ml (brak nikotyny). W efekcie można więc nie tylko dobrać taki płyn, który jest najbardziej odpowiedni, ale też powoli zmniejszać zawartość nikotyny, jeśli zależy nam na odzwyczajeniu się od jej działania. To skuteczniejszy sposób na uwolnienie się od nałogu, niż korzystanie z plastrów czy gum do żucia.

Przyjemny smak i zapach

Gryzący, szary i ostry dym papierosy to już przeszłość. Elektroniczne papierosy dostępne w Gdyni nie roztaczają wokół siebie nieprzyjemnych woni, które były wynikiem spalania tytoniu. Wręcz przeciwnie, uwalniane z liquidu aromaty sprawiają, że biała chmura unosząca się wokół e-palacza zachwyca swoim zapachem nawet osoby niepalące. Dzięki temu zazwyczaj nie mają one nic przeciwko temu, by korzystać przy nich z e-papierosa.

Warto także pamiętać, że smak liquidu stanowczo odbiega od tego, jaki pamiętamy z tradycyjnych papierosów. Może kryć się w nim niemal wszystko: słodkie lub orzeźwiające owoce, kawa, cola, a nawet cukierki. Dzięki temu w ustach również przez długi czas pozostaje przyjemny posmak, a przyjemność z palenia wzrasta.

Wady korzystania z papierosów elektronicznych

Znamy już wiele zalet wykorzystywania e-papierosów, ale czy w takim razie mają także jakieś wady? Niestety tak, chociaż stanowczo nie są one na tyle poważne, by rezygnować z tego nowego sposobu zażywania nikotyny oraz aromatów.

Pierwszą wadą e-papierosa jest oczywiście to, że trzeba pamiętać o jego ładowaniu. Bez prądu nie działa, więc wybierając się na dłuższy wyjazd, należy koniecznie wrzucić ładowarkę do torby. Warto zaopatrzyć się też w dodatkowe akumulatory, które w razie potrzeby wymienimy w urządzeniu.

Drugą wadą może być to, że palenie elektroniczne odbywa się jednak nieco inaczej - smakuje i pachnie też inaczej. Jeśli więc jesteś tradycjonalistą, który nie wyobraża sobie papierosa bez dymu, może Ci się nie spodobać. Odmienność może złagodzić jednak fakt, że w Gdyni dostępne są liquidy tytoniowe, które przypominają tradycyjne papierosy.

Ostatnią wadą może być stosunkowo wysoki koszt początkowy urządzenia. Należy jednak pamiętać, że używanie papierosa elektronicznego jest tańsze, niż kupowanie codziennie nowych paczek papierosów. Jeśli więc nawet zainwestujesz na początek 100 czy 200 złotych, kwota ta szybko się zwróci.

help_outlineZapytaj o produkt

Akceptuję zasady polityki prywatności