►Gdańsk
Liquider Store Gildia


ul. Rzeczpospolitej 33b, 80-463 Gdańsk
+48 793 971 704

Godziny otwarcia:
pon. - sob. 9:00-21:00, niedz. 11:00-20:00

►Gdańsk
Liquider Store Kaufland


ul. Cienista 30, 80-046 Gdańsk
+48 798 776 360

Godziny otwarcia:
pon. - sob. 9:00 - 21:00, niedz. handlowa 10:00 - 18:00

►Gdańsk
Galeria Bałtycka


aleja Grunwaldzka 141, 80-264 Gdańsk
+48 793 971 813

Godziny otwarcia:
pon. - sob. 9:00 - 21:00, Niedz. han. 10:00-20:00

►Gdańsk Jantar
Liquider Store Dom Handlowy Jantar


ul. Politechniczna 7 box 17, 80-288 Gdańsk
+48 504 599 290

Godziny otwarcia:
pon. - pt. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00

►Gdańsk Długie Ogrody
Liquider Store


Długie Ogrody 21, 80-754 Gdańsk
+48 736 629 902

Godziny otwarcia:
pon. - pt. 9:00-21:00, sob. 10:00-18:00

Jak dbać o e-papierosy, by służyły jak najdłużej?

Kupno dobrego e-papierosa w Gdańsku to nie problem. Wystarczy zajrzeć do Liquider Store, by wybrać swój wymarzony model. Jednak wraz z czasem użytkowania należy zastanowić się nad tym, jak o niego zadbać, aby posłużył jak najdłużej. Przygotowaliśmy kilka porad, które bez wątpienia w tym pomogą.

Odpowiednie warunki przechowywania liquidu

Z całą pewnością wiesz, że liquid jest podstawowym i jednocześnie najważniejszym płynem służącym do napełniania zbiorniczka w e-papierosie. Szybkość jego wykorzystania jest oczywiście zależna od tego, jak często sięgasz po swoje urządzenie. Zazwyczaj jednak jedna buteleczka liquidu o objętości 10 ml wystarcza na kilka dni. Oznacza to, że niewykorzystana część musi być przechowywana w odpowiedni sposób. Dzięki temu nie tylko zachowa swoją intensywność, ale też nie zmieni się i nie spowoduje zanieczyszczenia naczynka.

Odpowiednie przechowywanie liquidu to przede wszystkim chłód, brak dostępu powietrza i światła. Czynniki te mają często negatywny wpływ na związki chemiczne, prowadząc do ich rozkładu. Dlatego też powinieneś zawsze pozostawić liquid w jego oryginalnym opakowaniu, a także ustawić go z dala od źródeł ciepła.

Warto przy tym nadmienić, iż inne płyny, takie jak bazy, olejki, aromaty czy premixy również powinny być przechowywane w takich warunkach.

Odpowiednie warunki przechowywania i użytkowania e-papierosa

Na większość urządzeń elektronicznych zły wpływ ma wilgoć, pył i kurz, a także wibracje, wstrząsy i upadki. Papierosy elektroniczne dostępne w Gdańsku nie są tutaj wyjątkiem. Większość modeli nie jest odporna na te wszystkie czynniki, dlatego warto przechowywać je z dala od wody i źródeł pyłu. Lepiej też chronić je przed przypadkowymi upadkami.

Jednak niektóre osoby prowadzą bardzo aktywne życie, w którym wręcz nie może zabraknąć przygód. Wówczas o wypadek nietrudno. Wędrówka w górach może zakończyć się ulewą, która dociera dosłownie wszędzie, a pobyt na plaży to wręcz nieunikniony kontakt z piaskiem. Jeśli w tych wszystkich miejscach nadal chcesz korzystać z e-papierosa, powinieneś postawić na model odporny na ekstremalne warunki, taki jak na przykład Geekvape Aegis Solo 2, który znajdziesz w Liquider Store Gdańsk.

Właściwy poziom liquidu

W standardowym pojemniczku atomizera mieszczą się 2 ml liquidu. Jednak z pewnością wiesz, że odparowywanie go do sucha nie jest odpowiednim pomysłem. Wystarczy chwila nieuwagi, aby przez przypadek przegrzać urządzenie, co może skończyć się przepaleniem grzałki. Dlatego też zawsze powinieneś sprawdzać, ile liquidu zostało w Twoim e-papierosie, zanim go włączysz. Dzięki temu unikniesz przykrych niespodzianek i wymiany elementów sprzętu na nowy.

Warto także pamiętać o okresowym czyszczeniu zbiorniczka z zasychających resztek liquidu. Wystarczy wypłukać zbiorniczek w lekko ciepłej wodzie (czasem z kroplą detergentu), aby się ich pozbyć i cieszyć zawsze świeżym, nieskazitelnym smakiem.

Konserwacja grzałki

Grzałka to serce każdego papierosa elektronicznego. To ona odpowiada za wydobycie pełni aromatu z liquidu i sprawia, że wydobywająca się z urządzenia chmura jest duża i gęsta. Niestety wraz z wydłużającym się czasem pracy, moc grzałki może zacząć spadać. Aby tego uniknąć, warto o nią dobrze zadbać. Ważne jest przede wszystkim uzupełnianie poziomu liquidu, o którym wspomnieliśmy poprzednio.

Oprócz tego należy zadbać o oczyszczanie wszystkich drobnych elementów grzałki po skończonej pracy. Jeśli jednak nie masz na to ochoty lub czasu, możesz sięgnąć po model papierosa elektronicznego, który zrobi to za Ciebie. Wystarczy wybrać dostępny w Liquider Store w Gdańsku Uwell Crown V wyposażony w system samooczyszczania grzałki, aby zawsze działała doskonale.

Z kolei w razie spadku jej mocy zalecana jest wymiana, aby utrzymać komfort korzystania z e-papierosa.

Konserwacja ustnika

Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że na ustniku może znajdować się cały szereg bakterii i zanieczyszczeń. Osiada na nim choćby kurz, a jak już wspomnieliśmy, papierosy elektroniczne za nim nie przepadają. Ty najpewniej też nie. Dlatego nie zdziwi Cię na pewno, że dbałość o dobrą kondycję e-papierosa to również regularne czyszczenie jego ustnika. Można tego dokonać razem z myciem pozostałych elementów zestawu po zakończeniu inhalacji, co pomoże przygotować urządzenie na kolejny dzień. Pamiętaj, aby ustnik myć w lekko ciepłej wodzie, najlepiej bez dodatku detergentu.

Zadbany, ładny i żywotny

Decydując się na zakup e-papierosa w Gdańsku, bez wątpienia liczysz na to, że posłuży ci przez długi czas. Aby urządzenie faktycznie mogło pracować bez zarzutu, powinieneś dbać o nie i dodawane do niego liquidy. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twój papieros elektroniczny nie tylko zapewni Ci idealny smak chmury przez wiele miesięcy, ale też zawsze będzie prezentował się tak samo elegancko. Ta ostatnia zaleta z pewnością także nie jest bez znaczenia - w końcu e-papieros to ładne, modne urządzenie, którym warto się czasem pochwalić.

help_outlineZapytaj o produkt

Akceptuję zasady polityki prywatności