►Sosnowiec
Tesco


ul. 1 Maja 21-23, 41-200 Sosnowiec
+48 737 869 637

Godziny otwarcia:
pon. - pt. 10:00-18:00, sob. 10:00-13:00

►Sosnowiec Niwka
Biedronka


ul. Konstytucji 3, 41-200 Sosnowiec
+48 500 511 433

Godziny otwarcia:
pon. - pt. 9:00-17:00, sob. 9:00-13:00

Rzucanie palenia z papierosami elektronicznymi

Dla wielu osób rzucanie palenia to naprawdę wymagający proces, który wiąże się z nieprzyjemnymi skojarzeniami i doznaniami. Obecnie coraz częściej uważa się jednak, że papierosy elektroniczne mogą pomóc w walce z tym nałogiem, ponieważ pomagają łagodnie przejść przez kolejne etapy odwyku. Pomocne mogą być liquidy dostępne w Sosnowcu.

Dlaczego rzucenie palenia jest trudne?

Na początek warto się zastanowić, dlaczego w ogóle rzucenie palenia może być takie trudne? Z pozoru mogłoby się wydawać, że wystarczy odrobina silnej woli, aby sobie z tym poradzić. Jednak w praktyce uzależnienie jest trudniejsze do zwalczenia, niż mogłoby się wydawać. Spadek stężenia nikotyny w organizmie może powodować nieprzyjemne doznania, co wiąże się z tym, że człowiek czuje potrzebę sięgnięcia po papierosa - i to właśnie skłania do tego, by nie kontynuować procesu odzwyczajania się od palenia.

Lepiej szybko czy krok za krokiem?

Skoro rzucanie palenia może być trudne, zastanówmy się, czy lepiej próbować zrobić to “raz a porządnie”, czy raczej skuteczniejszym sposobem będzie powolne odzwyczajanie się od palenia. Okazuje się, że choć u niektórych osób odstawienie papierosów z dnia na dzień działa, znacznie większa liczba ludzi potrzebuje spokojnego zmniejszania ich ilości. Krok za krokiem łatwiej odzwyczaić organizm od nikotyny, a co więcej, można to zrobić znacznie łagodniej, bez nieprzyjemnych doznań.

E-papierosy zamiast klasycznych papierosów

Kolejnym doskonałym pomysłem jest zmiana klasycznych papierosów na e-papierosy. Już samo przestawienie się na inhalację liquidów sprawia, że płuca stają się odciążone i zdrowsze. Wszystko dlatego, że wysokiej jakości papierosy elektroniczne dostępne w renomowanym sklepie Liquider Store w Sosnowcu nie powodują spalania liquidu. Ogrzewają go i uwalniają z niego aromatyczne pary, ale nie dym, jak w klasycznych papierosach. Oznacza to, że do organizmu nie dostają się substancje szkodliwe, które wnikały do niego wraz z dymem powstającym podczas tradycyjnego palenia.

Piękna, biała, aromatyczna chmurka z e-papierosa dostarcza więc do organizmu oczyszczoną nikotynę, co znacząco poprawia stan zdrowia palacza. Co więcej, wykorzystując e-papierosy, możesz łatwo kontrolować jej stężenie poprzez dobranie odpowiedniego liquidu w Sosnowcu. W efekcie daje to możliwość powolnego zmniejszenia ilości nikotyny i przejścia od uzależnienia do relaksującego wapowania dla samego smaku.

Dobierz dobre stężenie liquidu

Aby dobrze kontrolować ilość nikotyny, należy przede wszystkim wybrać właściwy liquid. Z początku warto sięgnąć po taki, który swoim stężeniem odpowiada mocy papierosów klasycznych. Dla czerwonych będzie to liquid o stężeniu 14-18 mg/ml, dla niebieskich 9-12 mg/ml, a w przypadku tradycyjnych papierosów super light Liquider Store z Sosnowca poleca płyn o stężeniu zaledwie 3-6 mg/ml.

Następnie należy stopniowo zmniejszać ilość nikotyny pobieranej wraz z używaniem e-papierosa. Wystarczy co jakiś czas zmieniać liquid na słabszy, co spowoduje stopniowe odzwyczajanie organizmu od nikotyny. Ostatnim krokiem powinien być więc wybór liquidu o stężeniu 0 mg/ml - beznikotynowego. Wówczas inhalacja zmieni się w czystą przyjemność - dla samego relaksu i smaku, bez żadnych dodatków uzależniających.

help_outlineZapytaj o produkt

Akceptuję zasady polityki prywatności