►Bytom
CH Agora Bytom


ul. Plac Tadeusza Kościuszki 1, 41-907 Bytom
+48 531 836 736

Godziny otwarcia:
pon. - sob.. 9:00-21:00, niedz. 10:00-20:00

►Bytom Tatrzańska
-


ul. Tatrzańska 2, 41-907 Bytom
+48 531 836 736 

Godziny otwarcia:
pon. - pt. 10:00-18:00, sob. 9:00-15:00

Liquider Bytom - miejsce, w którym kupisz liquidy i e-papierosy

Papierosy elektroniczne zyskują coraz więcej fanów w całej Polsce. Jeśli i Ty zastanawiasz się, czy powinieneś zdecydować się właśnie na ten rodzaj zażywania nikotyny lub po prostu interesujesz się wapowaniem beznikotynowym, mamy dla Ciebie zestaw pytań i odpowiedzi, które na pewno pomogą w podjęciu decyzji. Podpowiemy ci też, gdzie kupić niezbędne akcesoria w Bytomiu.

1. Czym jest e-papieros?

E-papieros albo papieros elektroniczny to niewielkich rozmiarów urządzenie, które stanowi alternatywę dla klasycznych papierosów z paczki. Składa się z baterii, grzałki, atomizera, ustnika i obudowy. Do pojemniczka w atomizerze nalewany jest liquid, zazwyczaj w objętości 2 ml. Liquid po uruchomieniu urządzenia jest podgrzewany i wytwarzana jest z niego para, która następnie jest wciągana przez użytkownika.

Oferowane w Bytomiu e-papierosy mogą cechować się także wieloma różnymi, dodatkowymi funkcjami, jak możliwość regulacji temperatury i przepływu powietrza. Wpływają one na jeszcze większy komfort użytkowania papierosa elektronicznego i pozwalają dostosować go do indywidualnych preferencji.

2. Czym jest liquid?

Liquid do e-papierosa to specjalnie przygotowany płyn, który zawiera glicerynę roślinną i glikol polipropylenowy, stanowiące bazę całego roztworu. Ich odpowiednia proporcja wpływa na gęstość i lepkość liquidu, które z kolei decydują o tym, jak szybko wytwarzana jest z niego para.

Jednocześnie liquid wzbogacony jest o substancję aromatyzującą (lub czasami o kilka substancji). W wielu oferowanych w Bytomiu liquidach znajduje się również nikotyna, która zapewnia takie same doznania pobudzające, jak nikotyna dostarczana do organizmu w klasycznych papierosach. Dostępne są także roztwory bez nikotyny, przydatne osobom, którym zależy na samym smaku e-papierosa, bez substancji aktywnej.

Liquidy zazwyczaj sprzedawane są w buteleczkach o objętości 10 ml, które wystarczają na kilka dni użytkowania. Co więcej, nie wymagają żadnej dodatkowej ingerencji ze strony użytkownika - wystarczy nalać je do zbiorniczka - co czyni je bardzo wygodnym i prostym rozwiązaniem, idealnym dla osób żyjących w pośpiechu lub początkujących waperów.

3. Czy mogę sam tworzyć liquidy?

Jeśli interesuje Cię samodzielne tworzenie liquidów, na przykład dlatego, że wolisz samodzielnie komponować smaki, rozwiązaniem dla Ciebie mogą być premixy, longfille i aromaty, które oferowane są w Liquider Store Bytom. Są to komponenty, które należy dodać do bazy nikotynowej lub beznikotynowej i dobrze wymieszać. Po takim przygotowaniu powstaje oczekiwany liquid, który może mieć moc i smak idealnie dopasowane do preferencji użytkownika.

4. Jak dobrać moc liquidu?

Kupując gotowy liquid, możesz wybrać preferowaną przez Ciebie intensywność działania nikotyny na Twój organizm. Jednak już teraz możesz w przybliżeniu poznać te zasady. Wystarczy, że zapamiętasz następujące zależności:

  • klasyczne papierosy mocne, czerwone to zawartość nikotyny w liquidzie równa 14-18 mg/ml;
  • klasyczne papierosy średnie, niebieskie to zawartość nikotyny w liquidzie równa 9-12 mg/ml;
  • klasyczne papierosy super light to zawartość nikotyny w liquidzie równa 3-6 mg/ml.

5. Czy e-papieros pomoże mi rzucić palenie?

To zależy przede wszystkim od Ciebie, ale może być on skutecznym sposobem na stopniowe odzwyczajanie organizmu od nikotyny. Jeśli zaczniesz swoją przygodę z e-papierosem od liquidów odpowiadających zawartością nikotyny obecnie palonym przez Ciebie tradycyjnym papierosom, a następnie będziesz stopniowo zmniejszał zawartość nikotyny, z pewnością się od niej odzwyczaisz.

6. Czy będę mógł palić przy niepalących?

Ze względu na to, że e-papierosy nie powodują wytwarzania gryzącego dymu, będziesz mógł używać ich przy osobach niepalących. Co więcej, wiele osób niepalących docenia przyjemny zapach białej chmurki wydobywającej się z elektronicznego papierosa, więc najpewniej nikt nie powie ci złego słowa na Twoje nowe hobby.

Gdzie kupić e-papierosa, liquid i inne akcesoria?

Ze względu na to, że obecnie wyrobów nikotynowych nie można sprzedawać online, zarówno e-papierosy, liquidy, jak i wiele innych niezbędnych akcesoriów kupisz w sklepach stacjonarnych. W Bytomiu serdecznie polecamy Liquider Store. Oferowane są tam wyłącznie produkty najwyższej jakości, których będziesz mógł używać przez długie czas bez żadnych obaw.

help_outlineZapytaj o produkt

Akceptuję zasady polityki prywatności