Waper - kim jest? Nowa subkultura coraz popularniejsza

Waper - kim jest? Nowa subkultura coraz popularniejsza

Dla jednych moda, dla drugich styl życia. Waper czerpie radość z użytkowania e-papierosów i wyróżnia się w tłumie nowoczesnymi urządzeniami, które skutecznie wypierają niebezpieczne dla zdrowia papierosy. W przeciwieństwie do nich, e-papierosy mają znacznie mniej negatywny wpływ na zdrowie palacza, a do tego są tańsze w użytkowaniu, a także pozbawione wielu wad dodatkowych, takich jak jednostajny smak oraz zapach i uczucie podrażnienia w płucach. Użytkownicy e-papierosów to waperzy.

Kim jest waper?

Palaczem nazywamy osobę palącą tradycyjne papierosy, często uzależnioną od swojego nałogu w postaci nikotyny. Waperem z kolei jest użytkownik e-papierosa. W przeciwieństwie do dymu powstałego wskutek spalania liści tytoniu, e-papieros generuje podczas swojego działania jedynie chmurę pary w postaci aerozolu, czyli bardzo rozrzedzonej mgiełki. Proces “palenia” zachodzącego w tym urządzeniu jest nazywany wapowaniem, czy “vapingiem”. Rozwiązanie to pozwala na praktycznie całkowite wyeliminowanie większości niebezpiecznych dla zdrowia substancji, powstałych wskutek palenia tradycyjnych papierosów.

Czy wapowanie jest praktyczne?

E-papieros charakteryzuje się brakiem tak dużego negatywnego wpływu na zdrowie, jak ma to w przypadku klasycznych papierosów. Dzięki temu może służyć zarówno osobom uzależnionym od tytoniu, jak i takim, które nigdy wcześniej nie przyjmowały go do swojego organizmu. Służą już od wielu lat w kilku celach - pozwalają nałogowym palaczom szybciej wyjść ze swojego uzależnienia, głównie za sprawą dostępności płynów o różnej zawartości nikotyny. Uzależniona osoba może wówczas sukcesywnie kupować liquidy z coraz mniejszą ilością tej substancji uzależniającej i tym samym odzwyczajać organizm, aż do całkowitego wyleczenia. Proces jest oczywiście długotrwały, ale w przeciwieństwie do innych form wyjścia z nałogu, pozwala na zachowanie pamięci mięśniowej. Wielu uzależnionych jest bowiem więźniem nie tytoniu, a samego aktu palenia.

E-papierosów mogą używać także osoby zupełnie nieuzależnione od nikotyny. W sprzedaży są dostępne znakomite liquidy bez tego czynnika, które tym samym nie wywołują jakiegokolwiek nałogu fizycznego. To bardzo ważne dla ludzi, którzy cenią sobie zdrowie swoje własne oraz osób znajdujących się w pobliżu oraz właściwe podejście do życia.

Waper - kim jest tak naprawdę?

Każda osoba korzystająca z e-papierosów jest waperem - nazwa ta odnosi się bowiem do procesu zachodzącego w samym urządzeniu, polegającego na zamianie cieczy w parę. W przypadku papierosów mówi się o procesie palenia, zaś w przypadku modeli elektronicznych - o wapowaniu. Te dwa sformułowania skutecznie naprowadzają każdego rozmówcę na właściwe tory.

Waperzy charakteryzują się podobnymi cechami charakterystycznymi. Po pierwsze, wszyscy na pierwszym miejscu stawiają walory smakowe podczas palenia. Po drugie istotną rolę odgrywa tutaj chęć mniejszego negatywnego wpływu palenia na zdrowie. Mówi o tym sam wybór elektronicznego papierosa. Większość osób, którym nie zależy właśnie na zdrowiu i bezpieczeństwie, wybiera tradycyjne papierosy, pełne substancji smolistych i dużej ilości nikotyny. Waper wyznaje zupełnie inną zasadę i tym samym chroni swoje życie oraz zapewnia komfort ludziom dookoła. Para stworzona przez urządzenie nie wchłania się w skórę, nie wywołuje przykrego zapachu z ust, a także nie osadza się na ubraniach w przeciwieństwie do klasycznego dymu z papierosów.

Waper to osoba, która lubi również zmieniać smaki liquidów i nie znosi jednostajności. W ofercie znajdują się bardzo ciekawe aromaty, które potrafią zmienić wapowanie we wspaniały proces, który daje orzeźwienie i przyjemność. Każdy waper o tym doskonale wie i stale uzupełnia swoje zapasy liquidów o nowe aromaty. Czy wiesz już kim jest waper? To osoba, która ceni zdrowie swoje i innych, lubi poznawać nowe smaki i chętnie oszczędza pieniądze. Stań się jednym z nich!

    Zostaw komentarz