FRANCZYZA LIQUIDER POLAND

to gotowe rozwiązanie dla osób szukających pomysłu na własny biznes. Nasza oferta jest zlokalizowana w branży papierosów elektronicznych płynów do papierosów elektronicznych oraz akcesoriów jak również olei i liquidów CBD.

BRANŻA E-PAPIEROSÓW

Jest to bardzo dynamicznie rozwijający się segment rynku sprzedaży detalicznej z coraz większą rzeszą klientów z roku na rok. Głównymi czynnikami wpływającymi na wzrosty są:
logo_franchise_min.jpg

►Zdrowy tryb życia

Papierosy elektroniczne są uważane za zdrowsze alternatywę dla tradycyjnego tytoniu oraz posiadają wiele cech, które czynią taki sposób konsumpcji nikotyny bardziej atrakcyjnym

►Szeroka oferta

W przeciwieństwie do tradycyjnych papierosów płyny do e papierosów są dostępne w setkach różnych smaków oraz różnych wariantach. Wśród obecnych najciekawszych trendów na rynku można wyróżnić produkty z CBD czyli produkowane na bazie legalnych konopi siewnych.

►Postęp technologiczny

w znacznym stopniu ułatwił korzystanie z papierosa elektronicznego w porównaniu do pierwszych rozwiązań gdy takie produkty wchodziły na polski rynek. Dzisiejsze papierosy elektroniczne są wygodne w obsłudze, w większości bezawaryjne, niezawodne i sprawiają dużo przyjemności użytkownikowi co jest argumentem dzięki któremu coraz więcej nowych osób przerzuca się na papierosy elektroniczne.

►Atrakcyjna cena

w porównaniu do tradycyjnych papierosów jest stanowczo bardziej atrakcyjna, a co za tym idzie klienci rozpoczynających przygodę z e papierosami automatycznie zaczynają oszczędzać pieniądze

►Poprawa jakości liquidów do e-papierosów

Dzięki wprowadzeniu implementacji dyrektywy unijnej o produktach tytoniowych tak zwanej „TPD” producenci płynów do papierosów elektronicznych zostali zobowiązani do przeprowadzania rygorystycznych badań potwierdzających odpowiednią jakość produktów. Pozwoliło to znaczącym stopniu na wyeliminowanie z rynku tak zwanych producentów garażowych, którzy byli kiedyś kojarzeni z branżą e-papierosów. W dzisiejszych czasach klient wybierając płyn z nikotyną może mieć pewność że otrzymuje produkt, który został zbadany w laboratorium i spełnia zarówno wymogi unijne i krajowe. A to przekłada się na wzrost zaufania do produktów i branży e-papierosów.

WHO I ROZWÓJ E-PALENIA W POLSCE I NA ŚWIECIE

Światowa Organizacja Zdrowia WHO przewiduje że do końca 2030 roku popularność papierosów elektronicznych przekroczy popularność papierosów tradycyjnych, oznacza to że najbliższa dekada będzie okresem bardzo dynamicznego rozwoju segmentu epapierosów. Pozwala to prognozować, że inwestycje poczynione w tą branżę będą zwracać wymierne korzyści i można na nią postawić jako na solidne źródło przychodów teraz i w przyszłości.

PODATEK AKCYZOWY NA E-PAPIEROSY W POLSCE

W kwietniu 2018 roku zostały opublikowane przepisy wykonawcze dotyczące zmian w podatku akcyzowym, który oryginalnie miał od stycznia 2019 roku obejmować również papierosy elektroniczne oraz płyny do papierosów elektronicznych. Dzięki zmianom przepisów rynek e-papierosów pozostanie zostanie zwolniony z akcyzy ( na zasadzie stawki 0% ) do marca 2020 roku.
Jest to niezwykle istotna informacja ponieważ taki obrót spraw pozwoli na dalszy jeszcze bardziej dynamiczny wzrost rynku e-papierosów w Polsce, a tym samym użytkownicy papierosów elektronicznych nadal będą płacić w porównaniu do zwykłych papierosów tylko ułamek ceny. A to jest motorem napędowym rozwoju rynku. Firma Liquider Poland już dzisiaj spełnia wszystkie warunki wymagane do tego, aby pozostać na rynku po 2020 roku, kiedy zacznie obowiązywać podatek akcyzowy jest to niezwykle istotne z perspektywy franczyzobiorcy ponieważ gwarantuję to długą i niezakłóconą współpracę oraz praktycznie nieograniczone możliwości rozwoju własnego biznesu. Około 90% firm obecnie istniejących na rynku w szczególności w segmencie tak zwanych szotów lub premiksów nie będzie w stanie spełnić wymogów ustawy akcyzowej, tym samym można uznać że wprowadzenie podatku akcyzowego może niekorzystnie odbić się na całej branży ale w przypadku firmy Liquider Poland i pozostałych 10% rynku będzie to jak najbardziej korzystne i pozwoli na jeszcze bardziej dynamiczną ekspansję. Dlatego warto już teraz rozważając perspektywę długoterminową biznesu związać się z nami, a nie inną firmą, która nie będzie w stanie sprostać wymogom ustawy akcyzowej.

WYMAGANIA

W wyniku ustawy handel z Internetu przenosi się do sklepów stacjonarnych. Nowe lokale handlowe mają powstawać w miejscowościach powyżej 10 tys. mieszkańców. Optymalna powierzchnia wyspy/lokalu to 20 m2. Spodziewany zwrot inwestycji to ok. 3-6 m-cy.

Wymagania lokalowe

►Lokalizacja:centrum handlowe, market
►Miejscowość: od 15 000 mieszkańców
►Powierzchnia:od 20 do 60 m
►Media:internet, prąd
►Pozostałe: witryna, poziom 0,
►możliwość umieszczenia reklamy świetlnej

KOSZTY INWESTYCJI

Na koszty inwestycji składają się następujące elementy:

►Projekt dostosowania lokalu do wymogów wraz z nadzorem nad wykonaniem
►wykonanie mebli i ich montaż (lady, szafki, półki, ekspozytory, gabloty, oświetlenie i płyty z nadrukiem)
►prace budowlane w lokalu (instalacje elektryczne, malowanie ścian i montowanie elementów wiszących)
►infrastruktura IT (kasa fiskalna, komputer, telefon, internet, programowanie i monitoring)
►kaseton zewnętrzny
►pierwsze zatowarowanie

Koszt inwestycji od 50 tys. zł, w zależności od rozmiaru lokalu i jego stanu technicznego
logo_franchise_min.jpg

WYMAGANIA

Wyspa jest dobrym rozwiązaniem dla osób stawiających pierwsze kroki w biznesie lub dla inwestorów z miejscowości, gdzie nie ma możliwości otwarcia sklepu w atrakcyjnej lokalizacji. Spodziewany zwrot inwestycji to ok. 3-6 m-cy.

Wymagania techniczne

►Lokalizacja:centrum handlowe, galeria, market
►Miejscowość: od 5 000 mieszkańców
►Powierzchnia:od 4 do 8 m
►Media:internet, prąd
►Pozostałe: miejsce o natężonym ruchu pieszych
►możliwość umieszczenia reklamy lub potykacza

KOSZTY INWESTYCJI

Na koszty inwestycji składają się następujące elementy:

►wykonanie wyspy handlowej
►infrastruktura IT (kasa fiskalna, komputer, telefon, internet, programowanie i monitoring)
►pierwsze zatowarowanie

Koszt inwestycji od 27 tys. zł
logo_franchise_min.jpg

KORZYŚCI

►Zapewniamy najlepsze ceny hurtowe zakupów na rynku przy zachowaniu bezkonkurencyjnego stosunku jakości do ceny.
►Opiekę managera ds. rozwoju sieci detalicznych.
►Wsparcie marketingowe i operacyjne / biznesowe (folie, broszury, ulotki, naklejki itd.).
►Wsparcie koordynatora ds. rozwoju.
►Wsparcie finansowe w kampaniach regionalnych.
►Możliwość przekształcenia w dystrybutora regionalnego.
►System wsparcia w postaci prezentacji online produktów oraz tradycyjnej katalogowej.
►Szkolenie u franczyzobiorcy z zakresu produktów oraz prowadzenia działalności.
►Przekazanie klientom detalicznym z regionu informacji o wyspie / sklepie.
►Możliwość wyłączności na danym obszarze.
►Wsparcie prawne.

WYMAGANIA

►Posiadanie lub chęć rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej.
►Własne środki finansowania.
►Chęć doskonalenia zawodowego.
►Mile widziane doświadczenie w handlu e-papierosami.

►Menadżer ds. Rozwoju 

Miłosz Stefaniak 
☎ +48 798 764 709
✉ franczyza@liquider.eu

Potrzebujesz więcej informacji? Prosimy o kontkat z naszym menadżerem.